top of page

KONCERTY  TEMATYCZNE

Pragniemy przedstawić Wam ofertę koncertową "Grupy Akustik" skierowaną do Domów Kultury, Komend Hufców Harcerskich, organizatorów festiwali i imprez miejskich.

 

"Szanteczka dla dziecka"

      Celem przedstawienia jest wprowadzenie młodych słuchaczy w świat Wielkich Żaglowców oraz ludzi, jacy na nich pływali. Poprzez szanty, które urzekają muzyką, bogactwem form, oryginalnym, nietypowym brzmieniem wyruszymy w podróż po morzach i oceanach, do dalekich lądów – dalekich odległością i historią. Szanty bowiem mówią nie tylko o trudach i pracy żeglarzy sprzed lat, ale o ich miłości i nienawiści, cierpieniach, radościach i smutkach. Szantowe historie wyłonią barwny i plastyczny obraz tych ludzi (język, ubiór, co jedli, jakie mieli zwyczaje i tradycje, jak się bawili, wypoczywali, jak walczyli i jak umierali). Dzięki naszej wyprawie, choć przez chwile staniemy na pokładzie wielkiego żaglowca, będziemy obracać kabestan, wchodzić na reje, stawiać żagle, pompować fały, zasiądziemy w dawnym kubryku czy oficerskiej mesie. Z Kolumbem odkryjemy Amerykę, a z Magellanem opłyniemy cały świat.

          „Morskie Opowieści – czyli Szanteczka dla dziecka” to program 40 minutowy z piosenkami specjalnie przygotowanymi dla młodych odbiorców. W sposób zabawowy przedstawione są podstawy wiedzy marynistycznej miedzy innymi jak zbudowany jest statek, jakie wykonuje się na nim prace, kim jest kapitan itd. Program może zawierać również naukę kilku tańców z różnych stron świata.

"Na kolejowym szlaku"

      "Na kolejowym szlaku" to widowisko muzyczne, którego tematyka w stu procentach poświęcona jest podróżowaniu pociągiem. Piosenki znane i mniej znane ale wszystkie związane z koleją. "Jedzie pociąg z daleka", "Remedium", "Wars Wita" to przykłady piosenek jakie można usłyszeć podczas koncertu. Słuchacz jakoby uczestniczy w podróży, "kupując" bilet do pociągu byle jakiego... W założeniu koncert odbywałby się na peronie dworca PKP lub jego gmachu. Sala widowiskowa też jest mile widziana o ile nie uda się przeskoczyć przepisów PKP, nam w Ostródzie się udało więc wierzymy w to, że wam również!!!

             Koncert "Na kolejowym szlaku" to świetna zabawa, ale także znakomita atrakcja turystyczna. Przybywających do waszego miasta, pociągiem, turystów wita rozśpiewana grupa. Nasze widowisko pozostawia miłe wrażenia na długi, długi czas! Tak więc wsiadaj razem z nami do rozśpiewanego pociągu i podróżuj w krainę wyobraźni ;)

"Piosenki Starych Trampów"

           Propozycja skierowana szczególnie do miłośników tzw. piosenki turystycznej czyli harcerzy, pasjonatów wędrówek oraz organizatorów wszelkiego rodzaju rajdów. Formuła koncertu jest bardzo otwarta. Wykonawcy zachęcają do wspólnego śpiewania, ale również i do grania. Specjalnie na koncert przygotowany jest śpiewnik, z którego wszyscy chętni gitarzyści mogą grać razem z wykonawcami.

           Taki koncert najlepiej sprawdza się na wszelakiego rodzaju festiwalach piosenki harcerskiej, turystycznej czy żeglarskiej. W repertuarze znajdują się piosenki m. in. SDM-u, EKT Gdynia, Słodki Całus Od Buby i wielu innych wykonawców związanych z piosenką turystyczną.

"Pukając do nieba bram"

        Koncert "Pukając do nieba bram" z podtytułem "giganci po polsku" to zbiór piosenek takich wielkich artystów jak Okudżawa, Dylan, Brassens, Cohen i inni. Piosenki z polskim tekstem w wykonaniu "Grupy Akustik" to świetna propozycja dla miłośników twórczości wyżej wymienionych artystów. Piosenki znane i lubiane i chętnie wspólnie śpiewane przez widownie.

"Moje małżeństwo stare i dobre"

        Przedstawiamy pro gram z piosenkami zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Wybrane w sposób subiektywny nasze ulubine piosenki SDM-u w wykonaniu "Grupy Akustik".

bottom of page